Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Ile kosztuje projekt przebudowy budynku gospodarczego?

Jakie ceny projektu adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny mogą zaproponują nam architekci?

Ile kosztuje projekt przebudowy budynku gospodarczego?

Decydując się na adaptację budynku gospodarczego na mieszkalny najczęściej liczymy na stworzenie inwestycji długoterminowej lub też po prostu szukamy dodatkowego miejsca do zamieszkania na obszarze naszej posiadłości. Projekty adaptacji budynku gospodarczego zaproponują nam topowi architekci. Zanim jednak zabierzemy się do pracy konieczne jest otrzymanie niezbędnych zezwoleń i zorientowanie się w kosztach adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny. Jakie ceny projektu adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny zaproponują nam architekci?

Projekt adaptacji budynku gospodarczego

Stare budynki gospodarcze, leżące na atrakcyjnych działkach, możemy zaadaptować w wysokiej klasy budynki mieszkalne. Działania tego typu wymagają odpowiednich zgód i pozwoleń, jednak trud spędzony w urzędach może znacząco się opłacić. Chcąc poddać budynek gospodarczy adaptacji na budynek mieszkalny musimy mieć świadomość, że chodzi tu nie o remont a o przebudowę – włącznie ze stworzeniem niezbędnych instalacji, dobudowaniem ścian, wykonaniem niezbędnego docieplenia budynku. Pozwolenie na taką przebudowę wydaje starosta lub prezydent miasta – odnowa może wynikać z miejscowego zabudowania przestrzeni, ale również ze względu zdrowotno-sanitarnych. W przypadku koniecznych zmian czy udoskonaleń koszt adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny znacząco wzrasta.

Cena projektu adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny

Projekt adaptacji budynku gospodarczego powinien być dostosowany do planów względem samego budynku – jeśli chcemy przeznaczyć go na mieszkanie lub mieszkania niezwykle ważne jest wydzielenie odpowiednich stref życiowych i zapewnienie w nich niezbędnych mediów. Chcąc uatrakcyjnić inwestycję warto również pomyśleć o przebudowie elewacji lub jej remoncie, aby budynek nabrał świeżości i ciekawego charakteru. Projekt adaptacji budynku gospodarczego uwzględni innowacyjne rozwiązania i pozwoli na unowocześnienie bryły, aby była ona atrakcyjna dla potencjalnych kupujących. Cena projektu adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny wynikać będzie nie tylko z samej bryły (konkretny cennik za metr kwadratowy), ale również z tego, jakie rozwiązania wybierzemy.

Koszt adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny

Znając już założenia projektu adaptacji budynku gospodarczego, jak również orientując się w cenach projektu adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny możemy powoli zacząć szacować koszty adaptacji budynku gospodarczego na mieszkalny. Oczywiście kwoty będą tu różne, w zależności od tego, czy budynek wymaga stawiania ścian, systemów elektryki czy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Szacuje się, że kwoty wyliczane będą od metra kwadratowego – w zależności od ilości i nakładu pracy na pomieszczenie koszt przebudowy na metr kwadratowy będzie większy. Już na etapie projektu adaptacji budynku gospodarczego możemy mniej-więcej zorientować się, jakie rozwiązania i technologie będą wykorzystane i na tej podstawie szacować kosztorys.

Powrót