Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Jak ogrzać halę produkcyjną i magazynową?

Hale produkcyjne muszą mieć odpowiednią temperaturę dla ludzi oraz przechowywanych towarów.

W dzisiejszych czasach przemysł i handel (a przede wszystkim handel w internecie) przeżywają ogromny rozkwit. Nic więc dziwnego, że budowa hal produkcyjnych i magazynowych, niezbędnych do rozwoju tychże branż to jedna z popularniejszych inwestycji. Każdy, kto decyduje się na taki krok musi oczywiście dysponować odpowiednim budżetem, a także projektem, według którego zostanie zrealizowane przedsięwzięcie. Takie projekty należy zlecać wyłącznie wykwalifikowanym, doświadczonym przedsiębiorstwom projektowo-budowalnym, które uwzględniają indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości inwestora. Wybierając wykonawcę projektu, na pewno warto mieć na uwadze, że profesjonalna dokumentacja powinna zawierać również projekty konstrukcji, architektury, a także instalacji sanitarnych i elektrycznych. Należy przy tym pamiętać, że bardzo istotne jest ogrzewanie hali produkcyjnej i magazynowej. A zatem, jak ogrzać halę produkcyjną i magazynową? Poznajmy najkorzystniejsze sposoby ogrzewania hal produkcyjnych i magazynowych!

Ogrzewanie hali produkcyjnych i magazynowych

Planując budowę hali produkcyjnej lub magazynowej, a w związku z tym, zlecają wykonanie projektu, należy przemyśleć kwestię ogrzewania. Hale produkcyjne muszą mieć odpowiednią temperaturę wewnątrz, jako, że przy nowoczesnych maszynach pracują ludzie, natomiast w magazynach przechowuje się towary, którym bardzo niska temperatura mogłaby zaszkodzić. Wobec tego, jak ogrzać halę produkcyjną i magazynową? Na szczęście, obecnie jest z czego wybierać! Trzeba bowiem wiedzieć, że zwykłe grzejniki, zwykle zawieszane w dość nietypowych miejscach, a także nagrzewnice odeszły już do lamusa. Zatem, poznajmy nowoczesne sposoby ogrzewania hal produkcyjnych i magazynowych. Dzięki nim, hale staną się przyjaznym środowiskiem pracy i właściwym do magazynowania różnego rodzaju towarów! Podpowiadamy, jak ogrzać halę produkcyjną i magazynową w sposób efektywny i ekonomiczny!

Sposoby ogrzewania hal produkcyjnych i magazynowych

Jak ogrzać halę produkcyjną i magazynową? Do wyboru mamy kilka najpopularniejszych sposobów ogrzewania hal produkcyjnych. Pierwszym z nich jest tzw. ogrzewanie powietrze. Polega ono na zastosowaniu specjalnych nagrzewnic powietrznych olejowych, gazowych lub wodnych, tradycyjnych, wodnych grzejników bądź też tzw. promienników wodnych elektrycznych lub gazowych. W niektórych halach instaluje się też układy mieszane. Trzeba jednak pamiętać, że w wielkopowierzchniowych obiektach, grzejniki zamontowane wyłącznie na ścianach, np. pod oknami nie są wystarczające, ponieważ ciepło nie dociera do środka hali. Innym sposobem ogrzewania hal produkcyjnych jest piec do ogrzewania hali. W końcu, ostatnią metodą wykorzystywaną w przypadku hal produkcyjnych i magazynowych są promienniki ciepła, które rzeczywiście mogą być efektywne, ale tylko w sytuacji, gdy pracownicy znajdują się w konkretnych strefach obiektu.

Powrót