Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Koszt budowy biurowca

Budowa biurowca to olbrzymie przedsięwzięcie, angażujące rzesze specjalistów – od architektów, poprzez inwestorów, aż po samych wykonawców.

Budowa biurowca to olbrzymie przedsięwzięcie, angażujące rzesze specjalistów – od architektów, poprzez inwestorów, aż po samych wykonawców. Koszt budowy metra kwadratowego biurowca zależy od szeregu czynników, które inwestor powinien znać przed rozpoczęciem budowy. Oszacowanie kosztów takiej inwestycji jest kluczowe, aby można było określić czas zwrotu wyłożonych pieniędzy. Projekty budynków biurowych z kosztorysem to najlepsze rozwiązanie!

Budowa biurowca – szansa na doskonałą inwestycję!

Inwestorzy orientujący się w sytuacji rynkowej w Polsce wiedzą, że budowa nowoczesnych budynków biurowych to jedna z lepszych decyzji. Rozwijająca się stale gospodarka oraz stabilna sytuacja na polskim rynku sprawia, że do naszego kraju ściąga coraz więcej zagranicznych firm. Chcąc zapewnić im miejsce na prowadzenie swoich biur warto zaproponować im miejsce w budynku, który powstaje w prestiżowej lokalizacji. Budowa biurowca to już nie tylko domena stolicy – biurowce powstają równocześnie w Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Krakowie. Takie powierzchnie to czysty zysk dla inwestora – budowa biurowca w dobrej lokalizacji pozwoli na znaczny wzrost kapitału! Chcąc zagwarantować sobie zainteresowanie topowych firm warto przygotować się do tej inwestycji jak najlepiej, zatrudnić doświadczonych architektów i postawić na innowacje. Wzorując się na najlepszych biurowcach warto wprowadzać w Polsce nową jakość i stale proponować klientom lepsze rozwiązania. To najprostsza droga do sukcesu i zwiększania kapitału!

Koszt budowy metra kwadratowego biurowca

Z czego wynikają koszty budowy biurowców? Podstawą jest oczywiście sama lokalizacja i kupno konkretnej działki pod biurowiec. Koszt ara ziemi będzie różnić się diametralnie pomiędzy Warszawą czy Wrocławiem, istotne jest również samo usytuowanie działki – im bliżej biznesowego centrum miasta, tym lepiej. Koszt budowy metra kwadratowego biurowca wynika również z samego projektu – chcąc, aby budynek spełniał najwyższe standardy i przyciągał najlepszych najemców warto zadbać o jego nowoczesność, samowystarczalność energetyczną, innowacyjne rozwiązania informatyczne. Nie bez znaczenia są oczywiście materiały budowlane i wykończeniowe! Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę koszt budowy metra kwadratowego biurowca może być szacowany dopiero po oddaniu gotowego budynku do użytkowania!

Projekty budynków biurowych z kosztorysem

Jednym z rozsądniejszych rozwiązań dla samych inwestorów są projekty budynków biurowych z kosztorysem. Takie projekty tworzone są przez grono specjalistów, którzy nie tylko proponują nowoczesne budynki odpowiadające europejskim standardom, ale również określają doszacowane koszty budowy, niezbędnych instalacji. Nie ma wątpliwości, że projekty budynków biurowych z kosztorysem cieszą się sporym zainteresowaniem – takie rozwiązanie pozwala na określenie kosztów inwestycji i stworzenie dla niej planu działania.

Powrót