Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Koszt budowy hali magazynowej

Koszt budowy hali magazynowej wymaga dość pokaźnego budżetu, jednakże wciąż jest to bardzo opłacalne przedsięwzięcie.

Nie ulega wątpliwości, że jedną z popularniejszych z kategorii tych poważnych inwestycji jest budowa hali magazynowej. Co prawda, koszt budowy hali magazynowej wymaga dość pokaźnego budżetu, jednakże wciąż jest to bardzo opłacalne przedsięwzięcie, które w większości przypadków zwraca się w stosunkowo krótkim czasie. Zapotrzebowanie na przestrzenie magazynowe, w których można składować najrozmaitsze towary, poczynając od produktów najdrobniejszych, poprzez średniej wielkości, kończą na tzw. ponadgabarytowych ładunkach jest dziś ogromne. Wobec tego, ile kosztuje wybudowanie hali magazynowej? Co wpływa na koszt postawienia hali? Wreszcie, jaka jest cena projektu budowlanego hali?

Ile kosztuje wybudowanie hali magazynowej?

Niestety, nie sposób jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, ile kosztuje wybudowanie hali magazynowej. Na koszt budowy hali magazynowej wpływa bowiem wiele różnych czynników, a każdy obiekt jest przecież inny. Pewne jest jedno – niezależnie od indywidualnych preferencji, planowanego metrażu gotowego magazynu, lokalizacji, a nawet budżetu, warto powierzyć to zadanie profesjonalistom i to już na etapie projektu hali. Tylko i wyłącznie doświadczone na tym polu przedsiębiorstwa projektowo-budowlane są w stanie zagwarantować najlepsze rezultaty, a więc solidne pod względem konstrukcji, funkcjonalne i ergonomiczne hale przeznaczone do bezpiecznego składowania konkretnego rodzaju towarów. Planując tego typu inwestycję, nie ma więc sensu oszczędzać i szukać najniższej ceny projektu budowlanego hali. Zatem, co składa się na koszt postawienia hali?

Koszt postawienia hali

Co prawda, nie sposób w odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje wybudowanie hali magazynowej wskazać konkretnej ceny samej budowy, ani też ceny projektu budowlanego hali. Wiadomo natomiast, że na ostateczny koszt postawienia hali składają się: koszty przygotowawcze (m.in. odpowiednie przygotowanie terenu pod zabudowę, wymagane pozwolenia na budowę), koszty samej budowy (cena projektu budowlanego hali oraz koszt realizacji budowy), koszty wykończenia (aranżacja wnętrza, media) oraz koszty eksploatacji (ogrzewanie, obsługa). Oczywiście, kluczowa jest przy tym wszystkim docelowa powierzchnia magazynu i użyte do budowy materiały.

Cena projektu budowlanego hali

Jako, że koszt budowy hali magazynowej jest zależny od naprawdę wielu czynników, nie sposób wskazać konkretnej ceny, a nawet przybliżonego zakresu cenowego. Aby poznać cenę projektu budowlanego hali oraz jej realizacji, w pierwszej kolejności należy określić swoje wymagania. Dopiero na tej podstawie, znając pożądany metraż obiektu, wiedząc z jakiego materiału ma być zbudowana hala itp., biuro projektowo budowlane jest w stanie podać cenę projektu budowlanego hali.

Powrót