Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Projekt hotelu

Inwestycja, jaką jest budowa hotelu, to olbrzymie przedsięwzięcie, angażujące nie tylko nasze środki pieniężne, ale i pracę wielu specjalistów.

Inwestycja, jaką jest budowa hotelu, to olbrzymie przedsięwzięcie, angażujące nie tylko nasze środki pieniężne, ale i pracę wielu specjalistów i olbrzymią ilość czasu. Chcą podjąć się tej inwestycji warto gruntownie przemyśleć nie tylko sam biznesplan, ale przede wszystkim: miejsce położenia hotelu, to, dla kogo będzie on dedykowany, jego charakter. Czy zdecydować się na nowoczesny projekt hotelu czy też projekty hoteli z basenem? Co zaproponują nam architekci? Jakie trendy w architekturze warto wykorzystać, aby podnieść rangę naszego hotelu?

Projekt dopasowany do otoczenia – projekty hoteli nowoczesnych

Nie ma wątpliwości, że hotel to przestrzeń, która ma jednocześnie zapewniać komfort i wygodę, ale i namiastkę domu. Hotele, szczególnie w miejscowościach wypoczynkowych, to miejsca, w których goście szukają relaksu, wygody, ciszy, ale również dobrego jedzenia, świetnej lokalizacji, miłej obsługi. Jak połączyć te zagadnienia? Jaki projekt budowy hotelu wybrać?

Decydując się na budowę hotelu ważna jest lokalizacja – chcąc osiągnąć sukces w biznesie wybierzmy miejsce atrakcyjne pod względem krajobrazowym. Istotna będzie decyzja, czy hotel ma być jednocześnie położony blisko centrów miast, czy też może ma być ekskluzywną enklawą, pozwalającą na relaks na świeżym powietrzu. Wybranie konkretnej lokalizacji będzie miało również kolosalny wpływ na cenę końcową inwestycji. Warto pomyśleć o charakterze hotelu – czy ma być to duży obiekt, przyjmujący gości przez cały rok, czy może niewielki hotel o bardziej domowym charakterze, zapewniający komfort, prywatność i wygodę?

Podczas licznych rozmów z architektami warto przedyskutować z nimi nasze pomysły – specjaliści podpowiedzą nam, które z nich są trafione, a z których powinniśmy zrezygnować.

Hotel wpisany w lokalną kulturę

Nowoczesne projekty hoteli muszą pasować do otoczenia, być ich częścią. Projektanci dbają o to, aby bryła hotelu wpisywała się w lokalny folklor, wykorzystywała naturalne ukształtowanie terenu. Ma to szczególne znaczenie w miejscowościach turystycznych: nad morzem, w górach, na pojezierzach. Nowoczesne projekty hoteli to dzisiaj ukłon w stronę natury, ale i duży nacisk kładziony na energooszczędność – takie połączenie doskonale wpisuje się w nowoczesny biznes.

Nowoczesne hotele zapewniają wszelkie wygody, ale też gwarantują wysoki poziom wypoczynku – już na poziomie projektowym warto uwzględnić odpowiednie wygłuszenie pomieszczeń, jak również zapewnić pokojom gości jak najwięcej naturalnego światła. Liczne przeszklenia to najlepszy sposób na to, aby bryła budynku zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz prezentowała się lepiej.

Projekt budowy hotelu dopasowany do gości

Hotel ma służyć gościom, być zachęcającym miejscem do spędzenia czasu w podróży służbowej, ale również w wolnym czasie prywatnym. Projekt budowy hotelu nie powinien odstraszać – hotel ma zapraszać różnorodnych gości, warto wiec pamiętać o unifikacji elementów składowych elewacji, odpowiednim dobraniu kolorów, materiałów na zewnątrz. Projekt budowy hotelu powinien zakładać dostosowanie budynku do różnych potrzeb, również osób niepełnosprawnych ruchowo! Nie bez znaczenia jest najbliższe otoczenie hotelu, w tym głównie parking. Powinien być on wydzielony, nie powinien wpływać na odbiór otoczenia, szczególnie kiedy mówmy o lokalizacji turystycznej.

Projekty hoteli z basenem

Wśród najchętniej wybieranych wymienia się projekty hoteli z basenem – strefa PSA lub też basen letni na świeżym powietrzu to spore udogodnienie i atrakcja dla gości hotelowych, którzy chcą zażyć nieco ruchu czy po prostu odpocząć blisko wody. Projekty hoteli z basenem będą droższe – nie ma co do tego wątpliwości. W zależności od pomysłu inwestora basen może stanowić element strefy SPA, w którego skład wchodzą również sauny, grota solna – takie baseny zamknięte są w bryle budynku, ich popularność jest niezwykle wysoka wśród gości przez cały rok. Pamiętajmy o tym, aby basen wewnętrzny dopasowany był do potrzeb różnych osób: zarówno dorosłych, jak i dzieci, ale też osób starszych. Podczas projektowania basenu warto zastanowić się na wydzieloną strefą dla najmłodszych, gdzie będą się one mogły rozkoszować wodą pod czujnym okiem rodziców.

Powrót