Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Projekt Szkoły Muzycznej w Nowej Soli

We wrześniu nasze biuro projektowe podpisało umowę na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej przebudowy i zmiany sposobu użytkowania budynku użyteczności publicznej przy ul. Muzealnej 46 w Nowej Soli na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I st. Im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli.

Wybudowany około 1852 r., zwany popularnie Willą Gruschwitza, wieloczłonowy z kwadratową wieżą budynek  był wielokrotnie rozbudowywany i przebudowywany. W rezydencji zlokalizowano pierwotnie żłobek i przedszkole zakładowe (działało od 1946). Od roku 2006 w obiekcie działa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Pomocy oraz Stowarzyszenie AA. Budynek przy ul. Muzealnej 46 wpisany jest do rejestru zabytków.

Po przebudowie i zmianie sposobu użytkowania obiekt będzie służył Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli.

Z racji tego, iż budynek wpisany jest do rejestru zabytków nasze prace prócz projektu dostosowania do nowej funkcji obejmują również m.in. wykonanie badań konserwatorskich, ekspertyzy mikologicznej, czy oceny technicznej obecnego stanu budynku.

Aktualnie jesteśmy w trakcie opracowywania koncepcji przebudowy budynku wraz z zagospodarowaniem terenu dla całego zamierzenia inwestycyjnego.

Powrót