Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Projektowanie hal produkcyjnych

Sprawdź jakie projekty hal produkcyjnych sprawdzają się najlepiej w Polsce.

Hale produkcyjne oraz magazynowe stanowią niezwykle ważne elementy wpływające na płynność działania przedsiębiorstw lub też stanowiące o ich przetrwaniu na rynku. Stworzenie hali produkcyjnej od zera wymaga więc nie tylko odpowiednich kwalifikacji, ale również znajomości konkretnej branży i potrzeb danego klienta. Jakie projekty hal produkcyjnych sprawdzają się w Polsce najlepiej? Czyprojekt budowalny hali produkcyjnej może być modyfikowany?

Projekty hal produkcyjnych – od spotkania do wizualizacji

Decydując się na stworzenie hali produkcyjnej czy magazynowej podstawą jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy i omówienie z nim detali. Istotne jest to, jaką rolę w działaniu firmy ma odgrywać hala, w jakim miejscu na być ona położona, jaki rodzaj prac ma być wykonywany wewnątrz, ile osób będzie w niej zatrudnionych. Projekty hal produkcyjnych muszą być także tworzone zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzeni, a sami architekci muszą brać pod uwagę możliwość łatwego transportu do i z hali. Bardzo istotne jest również omówienie celów samego inwestora – dzięki poznaniu jego oczekiwań i planów możliwe jest stworzenie takiego projektu budowlanego hali produkcyjnej, który wspierać będzie wykonywane w niej zadania.

Projekt budowlany hali produkcyjnej

Po spotkaniu z inwestorem następuje czas pracy nad projektem budowlanym hali produkcyjnej. Na tym etapie wykonawca realizuje wszystkie zagadnienia uwzględnione w briefie z klientem. Po przedstawieniu projektu budowlanego jest czas na zmiany, aktualizację oraz ewentualne poprawki, które np. mogą ulepszyć wewnętrzne działanie hali produkcyjnej. Projekt hal produkcyjnych musi spełnić również wszelkie wymagania administracyjne i prawne, aby móc przejść do kolejnego etapu, czyli do akceptacji i wdrożenia. Co ważne, wielu wykonawców projektów ma w obowiązku dopełnienia wszelkich spraw administracyjnych czy zlecenie badania gruntu pod halę. W czasie projektowania hali produkcyjnej istotne jest uwzględnienie budowy terenu, wszelkich zagrożeń naturalnych. Niezwykle ważne jest, aby konkretny projekt hali produkcyjnej był jak najbardziej „skrojony” pod danego inwestora. Indywidualne podejście do projektu sprawia, że hala może wspomagać w codziennych pracach i działaniach i przyczyniać się rozwoju firmy.

Jaki jest koszt projektu hali produkcyjnej?

Inwestując w projekt budowlany hal produkcyjnej musimy mieć na względzie koszty. Jaki jest szacunkowy koszt projektu hali produkcyjnej? Musimy wiedzieć, że koszt liczony będzie od metra kwadratowego, jak również od wszelkich innowacji, które będą zastosowane na danej przestrzeni. Koszt projektu hali produkcyjnej może być zmienny ze względu na materiały, ich jakość i cenę – konkretne zagadnienia projektowe w tym względzie warto zawsze omawiać przed kupnem konkretnych rozwiązań. Koszt projektu hali produkcyjnej może być również wyższy, kiedy inwestor zdecyduje się na rozwiązania tworzone specjalnie z myślą o jego przedsiębiorstwie.

Powrót