Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Projekty basenów

Decydując się na inwestycję, jaką jest basen na naszej posiadłości myślimy zasadniczo o własnej wygodzie i komforcie.

Chcąc znacząco podnieść własny komfort oraz wartość nieruchomości warto rozważyć budowę przydomowego basenu. Takie rozwiązanie przypadnie od gustu wszystkim domownikom i będzie cieszyć oczy szczególnie podczas upalnych, letnich dni. Jaki basen okaże się najlepszy? Czy projekt basenu krytego to dobre rozwiązanie? Jakie są koszty budowy basenu murowanego?

Projekt basenu krytego – koszty

Decydując się na inwestycję, jaką jest basen na naszej posiadłości myślimy zasadniczo o własnej wygodzie i komforcie. Warto jednak pamiętać, że basen znacząco podnosi cenę nieruchomości, co może być istotne przy ewentualnej sprzedaży domu. Szukając inspiracji na projekt basenu krytego warto porozmawiać z fachowcami, którzy wykonują takie realizacje – basen musi być osadzony na odpowiednim gruncie, i z gwarancją, że nie będzie on powodował zawilgocenia u naszych sąsiadów.

Basen murowany – co musimy wiedzieć?

Budowa basenu krytego rozpoczyna się od oceny jakości ziemi i oczywiście wybrania miejsca. Zdecydowanie rekomenduje się budowanie basenów z ekspozycją południową – dzięki temu w okresie lata woda będzie grzać się samoistnie, a my zaoszczędzimy na dodatkowym ogrzewaniu. Szukając idealnego modelu basenu możemy wybierać pomiędzy nieckami marmurowymi, basenem murowanym, nieckami wykonanymi ze stali szlachetnej czy aluminium – możliwości jest wiele. Nie ma wątpliwości, że to basen murowanyposiada najlepszy stosunek jakości do ceny – trwały materiał jest ogólnodostępny, jest również wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Projekt basenu krytego powinien obejmować nie tylko materiały budowlane, wykończeniowe oraz elementy wyposażenia, ale również zakładać zaaranżowanie otoczenia wokół basenu. Projektanci proponują nam basen murowany z podestem z desek lub też z płyt antypoślizgowych, które podniosą bezpieczeństwo podczas opuszczania niecki.

Budowa basenu krytego

Budowa basenu krytego powinna rozpocząć się od zgłoszenia chęci budowy (o ile powierzchnia basenu nie przekracza 30m2) lub też wystąpienia o pozwolenie na budowę (jeśli niecka ma mieć więcej niż 30m2). Koszt wykopania odpowiedniej dziury wliczany jest w koszt robót budowlanych konkretnych firm. Istotne jest to, aby mieć świadomość, że budowa basenu krytegoto nie koniec inwestycji – aby móc bezpiecznie i komfortowo korzystać z basenu przydomowego konieczne jest również dbanie o regularną wymianę filtrów, stosowanie preparatów czyszczących wodę, preparatów dezynfekujących. Decydując się na kryty basen przydomowy warto pomyśleć o jego zakryciu – możliwości jest kilka: zadaszenie roletami z PCV, zadaszenie przy pomocy folii solarnych czy też rolet poliwęglanowych. Powinniśmy mieć na uwadze, że koszty zadaszenia basenu mogą stanowić połowę samej ceny basenu. Zadaszenie pozwoli na zachowanie czystości w basenie, pozwoli również na samoistne nagrzewanie się wody w czasie lata. Producenci zaproponują nam zadaszenie demontowane na okres zimy lub też stałe.

Powrót