Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Aktualności

Projekty budynków usługowych

Ile kosztują projekty budynków usługowych z kosztorysem? Skąd wziąć gotowe projekty lokali usługowych?

Projekty budynków usługowych

Inwestorzy szukający nowych ścieżek rozwoju chętnie przyglądają się możliwościom związanym z zabudowa konkretnych terenów w dużych miastach. Jeśli działka jest atrakcyjna warto rozważyć jej kupno i stworzenie na niej budynku usługowego, dopasowanego do konkretnych. Ile kosztują dzisiaj projekty budynków usługowych z kosztorysem? Skąd wziąć gotowe projekty lokali usługowych?

Czym jest budynek usługowy?

Jednoznaczna charakterystyka budynku usługowego nie jest prosta – zasadniczo jest to budowla mogąca spełniać warunki świadczenia danej usługi. W praktyce oznacza to, że może być to biurowiec, ale również pasaż, placówka zdrowia, centrum handlowe, sklep wielobranżowy – możliwości jest naprawdę wiele. Budynek usługowy różni się od budynków mieszkalnych zarówno funkcją, jak i nierzadko wyglądem. Szczególnie nowe inwestycje budynków usługowych przyciągają wzrok – są one projektowane zgodnie z miejscowym planem zabudowy, ale też z wykorzystaniem nowoczesnych form i materiałów. Budynki usługowe w swoim wnętrzu mogą mieć przestrzeń wydzieloną na sklepy, ale również sale konferencyjne, gabinety, przestrzeń typu open space. Gotowe projekty lokali usługowych mogą mieć różnorodną wielkość, przez co najmującym będzie znacznie łatwiej dopasować przestrzeń do własnych potrzeb.

Projekty budynków usługowych z kosztorysem

Planując dużą inwestycję, jaką jest budowa budynku usługowego warto podejść do tematu całościowo. Projekty budynków usługowych z kosztorysem zaproponują nam topowe firmy architektoniczne. Na podstawie rozmowy stworzą one projekty dopasowane do konkretnych potrzeb czy planów, a sami architekci pokażą nam interesujące i modne rozwiązania. Nie ma wątpliwości, że inwestycja w budynek usługowy ma się zwrócić – aby było to możliwe należy potencjalnym najemcom zaproponować wysoki standard. Liczy się nie tylko nowoczesna bryła, ale i innowacyjne rozwiązania wewnątrz: cichobieżne, szybkie windy, duże przeszklenia, aby do wewnątrz wpadała jak największa ilość naturalnego światła. Nie bez znaczenia są również parkingi, szczególnie w dużych miastach, gdzie stale przybywa samochodów. Warto również postawić na rozwiązania pozwalające na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie czy zastosować systemy odzyskiwania energii – o nowoczesnych technologiach opowiedzą nam sami architekci.

Gotowe projekty lokali usługowych

Wśród najchętniej wskazywanych inwestycji związanych z budynkami usługowymi wybiera się biurowce. Olbrzymia ilość zagranicznych firm szuka siedzib dla siebie w dużych miastach – to świetny sposób na udaną inwestycję! Gotowe projekty lokali usługowych powinny być dostosowane do różnych rodzajów odbiorców: zarówno niewielkich firm, jak i dużych korporacji, które będą potrzebować dużej ilości przestrzeni dla swoich pracowników. Podczas tworzenia projektu budynku usługowego z kosztorysem uwzględnijmy różnorodność potrzeb – dzięki temu gotowe projekty lokali usługowych będą zróżnicowane i zainteresowanie nimi będzie znacznie większe.

Powrót