ekobud logo
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty boisk

Projekty Boisk

Ekobud - projektowanie boisk.

Boiska służą zarówno dzieciom i młodzieży, jak również osobom dorosłym. Odpowiednio zaprojektowane , pozwalają na rozwój fizyczny i zacieśnianie więzi miedzy użytkownikami. Trzeba jednak pamiętać, że budowa boiska nie należy do najprostszych zadań, ale jest długotrwałym i energochłonnym procesem. Konieczne jest także uwzględnienie ściśle określonych i z góry narzuconych wytycznych oraz dyscyplin sportowych. Budowa boiska piłkarskiego nie wygląda tak samo, jak w przypadku boiska do kortu tenisowego czy też do siatkówki. Wybór właściwego miejsca do budowy i murawy, odpowiednie podzielenie terenu i wyznaczenie linii boiska o określonych szerokościach – wszystko to wymaga posiadania wiedzy, doświadczenia, kreatywności i sięgnięcia po konkretne rozwiązania technologiczne. Warto zatem powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie projektującej, która zajmie się projektem od samej koncepcji aż do jego realizacji.

Ekobud - Projektowanie przestrzeni powierz specjalistom z doświadczeniem.

Projekty boisk będą różnić się od siebie w zależności od typu obiektu. Po inne rozwiązania sięga się w przypadku boiska wielofunkcyjnego niż boiska do piłki nożnej/koszykówki/piłki ręcznej/do siatkówki, kortu tenisowego czy rugby union. Bardzo ważną kwestią podczas projektowania boisk jest dobranie odpowiedniej nawierzchni. Dostępne są różne typy murawy o odmiennym czasie jej eksploatacji. Można sięgnąć zarówno po trawę naturalną, jak również po syntetyczną lub hybrydową, które to pozwalają na eksploatację boiska o znacznie większym natężeniu. Inwestorzy mają bardzo duże pole do popisu podczas tworzenia projektu, gdyż mogą oni zdecydować się na inne rozmieszczenie linii boiska czy też na wykonanie bardziej rozbudowanego obiektu, wzbogaconego przykładowo o dodatkowe bieżnie, plac zabaw czy też infrastrukturę towarzyszącą.

W przypadku projektowania boiska najkorzystniejszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom, którzy znają podstawowe zasady i normy oraz wymagania pozwalające na prawidłowe zaprojektowanie danej przestrzeni. Konieczne jest bowiem zachowanie nie tylko właściwych parametrów i wymiarów, ale wzięcie pod uwagę zacznie więcej innych czynników. Znaczenie ma zarówno zagwarantowanie przyszłym użytkownikom bezpieczeństwa, jak i odpowiednie wyposażenie boiska.