ekobud logo
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty budynków biurowych

Projekty Budynków biurowych

Ekobud - Projektowanie budynków biurowych

Projektowanie nowoczesnego budynku biurowego jest żmudnym i niełatwym zadaniem, które wymaga wiedzy i doświadczenia na odpowiednim poziomie oraz dokładnego sprecyzowania wymagań i indywidualnych potrzeb inwestora. Dopiero wówczas możliwe jest stworzenie projektu obiektu, który będzie funkcjonalny, bezpieczny, komfortowy i spełniający aktualne przepisy prawa. Inwestor z całą pewnością nie musi być specjalistą w dziedzinie projektowania, gdyż zadanie to może powierzyć sprawdzonemu zespołowi profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Ekobud - Projekty budynków biurowych od koncepcji do realizacji

W celu stworzenia projektu budynku biurowego, który będzie spełniać zarówno odgórnie narzucone wymogi, jak i indywidualne wytyczne inwestora, konieczne jest przeprowadzenie analizy maksymalnego wykorzystania potencjału danej działki wraz z uwzględnieniem jej lokalizacji. Przykładowo w celu stworzenia modernistycznego i minimalistycznego budynku można zastosować stropodach, a w celu przyśpieszenia realizacji obiektu i to w sposób jak najbardziej ekonomiczny sięga się po bryłę o kształcie zbliżonym do prostopadłościanu. Z kolei duże i proste okna w elewacjach znacznie lepiej doświetlą wnętrze, co podniesie komfort pracy. Podczas tworzenia projektu budynku biurowego nie chodzi wyłącznie o jego walory użytkowe, ale i estetyczne. Nie bez znaczenia jest to, aby budynek powstał zgonie z nowoczesnymi trendami i świetnie spisać się w miejski krajobraz. Trzeba pamiętać także o tym, że budynek powinien być obiektem spełniającym komercyjne wymagania inwestora. Będzie to miejsce, do którego przychodzić będą klienci, partnerzy biznesowi i potencjalni kontrahenci.

W gotowym projekcie budynku biurowego znaleźć można projekty: architektoniczny budowlany, konstrukcyjny budowlany, budowlany wewnętrznej instalacji sanitarnych oraz budowlany wewnętrznej instalacji elektrycznej wraz z instalacją odgromową. Do tego dochodzą opinie rzeczoznawców w postaci BHP, Sanepidu i P.poż. W projekcie nie może zabraknąć również zestawienia materiałów budowlanych oraz zgody na zmiany w projekcie.