ekobud logo
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty magazynów

Projekty magazynów

Ekobud Projekty magazynów.

Dzięki obiektowi magazynowemu i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań możliwe jest rozszerzenie firmowej oferty o produkty będące dostępne „od ręki”. Z całą pewnością posiadanie oferowanych produktów na miejscu wiąże się z wieloma korzyściami, w tym z wygodą i oszczędnością czasu. Ważne jest jednak to, aby postawić na właściwego projektanta i kompleksowego wykonawcę takiej hali magazynowej. Podczas analizowania projektu magazynu trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele warunków, a w tym m.in. rodzaj magazynowanego towaru, przestrzeń i urządzenia potrzebne do obsługi składowanych produktów.

Ekobud - Jak powinny wyglądać projekty magazynów?

Podczas projektowania magazyn znaczenie ma nie tylko powierzchnia, ale i rozmieszczenie elementów, takich jak hydrant czy też latarnia. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji w postaci ich uszkodzenia przez manewrujące po placu pojazdy. Decydując się na rozpoczęcie współpracy z profesjonalną firmą projektującą, inwestor może liczyć na stuprocentową realizację swoich indywidualnych założeń. Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie i efektywne zagospodarowanie terenu oraz racjonalne wykorzystanie nieruchomości gruntowej. Liczy się zarówno właściwie usytuowanie samego obiektu, jak również zadbanie o wystarczającą liczbę miejsc postojowych oraz o dobranie odpowiednich parametrów infrastruktury i placów ma nerwowych. Komfort użytkowania i układ funkcjonalny zapewniający optymalne wykorzystanie przestrzeni są kwestiami priorytetowymi. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest zaufanie specjalistom, działającym kompleksowo i mogącym pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania obiektów magazynowych.

Należy pamiętać o tym, że znaczenie mają nie tylko indywidualne potrzeby i możliwości klienta, ale również możliwości rynkowe. Wykonawca projektu musi znać systemy magazynowania i dostępne w sprzedaży urządzenia. Konieczne jest zatem określenie rodzaju magazynowanego towaru, dostępnych środków, przepływu towarów, dostępnego personelu fachowego oraz tego, jaką infrastrukturę można zastosować. Podczas projektowania obiektu magazynowego konieczne jest także wzięcie pod uwagę zarządzania i polityki danej firmy.