ekobud logo
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty pensjonatów

Projekty Pensjonatów

Ekobud - projekty pensjonatów

Każdego roku powstaje coraz więcej pensjonatów ze względu na rosnącą liczbę turystów. Podróżowanie stało się wręcz modne i na wyciągnięcie ręki coraz większej liczby osób. Nic więc dziwnego, że prowadzenie obiektu turystycznego jest coraz bardziej opłacalne. Żeby jednak turysta chciał się w danym obiekcie zatrzymać, konieczne jest zachęcenie go swoją ofertą. Wygląd i wyposażenie pensjonatu są niezwykle ważnymi kwestiami, które bierze pod uwagę każdy turysta. Trzeba zatem zadbać o nie już na etapie projektowania obiektu.

Ekobud - Projekty pensjonatów dopasowane do Twoich potrzeb

W przypadku projektu pensjonatu bardzo ważne jest to, aby uwzględniał on co najmniej siedem pokoi przeznaczonych pod wynajem turystów oraz spełniał wymogi świadczenia usług żywieniowych i zapewniał możliwość całodobowego wyżywienia w obrębie obiektu. Może on mieć postać budynku wielorodzinnego lub wielokondygnacyjnego z uwzględnieniem części mieszkalnej, usługowej i rekreacyjnej. W innej strefie obiektu znajdzie się restauracja i zaplecze kuchenne, a w innej miejsce przeznaczone do wypoczynku, basen czy też plac zabaw. Odpowiednie rozmieszczenie i zagospodarowanie przestrzeni oraz wyposażenie jej musi zostać zatem bardzo dobrze przeanalizowane. Zlecając to zadanie profesjonalistom, można liczyć na oparcie przez nich projektu na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach inwestora.

Na wygląd projektu ma wpływ wiele czynników, jak ilość pokoi w pensjonacie, region czy wymogi typowo rekreacyjne. W niektórych z nich możliwe jest skorzystanie z gabinetu SPA a w innym z usług kosmetycznych. Jedni inwestorzy preferują nowoczesny pensjonat, drudzy tradycyjne, a jeszcze inni pragną otrzymać projekt pensjonatu w stylu typowo górskim. Inaczej będzie także wyglądać projekt obiektu w przypadku terenu nadmorskiego. Profesjonalista jest w stanie zaprojektować zarówno malec osiedle domów do wynajęcia, jak również duży obiekt hotelarski czy też pensjonat, w którym organizowane będą wesela i różnego typu imprezy okolicznościowe. Wszystko to wymaga sięgnięcia po konkretne rozwiązania. Dzięki szerokiej wiedzy na temat projektowania i wyposażania obiektów turystycznych, doświadczenia i zaawansowanego technicznie zaplecza można liczyć na uzyskanie kompleksowego projektu wraz z jego adaptacją do działki i kosztorysem.

Projekt pensjonatu rozpoczyna się oczywiście od marzeń. Żeby jednak stały się one rzeczywistością, konieczne jest sprecyzowanie swoich potrzeb i oczekiwań, na podstawie których firma projektująca będzie mogła stworzyć koncepcję projektu. Jego powstawanie jest wieloetapowe i musi on zostać wykonany przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.