ekobud logo
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty przedszkoli

Projekty Przedszkoli

Na budowę przedszkola czy też na założenie własnej placówki dydaktyczno-wychowawczej decydują się nie tylko gminy, ale i osoby prywatne. Możliwe jest zarówno zaadaptowanie istniejącego już lokalu na nowe przedszkole, jak również wybudowanie go od podstaw. Projektowanie przedszkola z całą pewnością warto zlecić profesjonalistom z doświadczeniem, którzy dysponują odpowiednim zapleczem technicznym. Dzięki temu można liczyć na otrzymanie projektu w pełni spełniającego indywidualne potrzeby i wymogi inwestora, jak również obowiązujących przepisów budowlanych.

Ekobud - Projekt przedszkola „szyty na miarę” i zgodny z aktualnymi wymogami.

Chociaż właścicielem przedszkola może zostać praktycznie każdy, to jednak w celu otworzenia takiej placówki oświatowej konieczne jest otrzymanie zgody od Rady Przedszkoli. To z kolei wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymagań określonych w specjalnej ustawie. W związku z tym tak ważne jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy budowlanej, oferującej także projekty budynków. W przypadku projektu przedszkola jego zakres może obejmować nie tylko sam projekt budynku, ale i szczegółowy projekt wykonawczy wraz z zagospodarowaniem terenu. Z całą pewnością nie może bowiem zabraknąć placu zabaw dla dzieci, jednakże niezwykle istotną kwestią jest wyposażenie go we właściwe i bezpieczne sprzęty. Zlecając stworzenie projektu przedszkola profesjonalistom, można liczyć także na otrzymanie szczegółowego projektu wnętrza, które będzie przyjazne dla dzieci i personelu oraz spełniało wszystkie potrzeby przyszłych użytkowników. Renomowana firma zapewnia także bezpłatną pomoc w wyborze odpowiedniej działki pod budowę budynku czy też właściwego lokalu pod adaptację przedszkola. Inwestor nie musi martwić się przechodzeniem skomplikowanych procedur urzędowych. Zleceniobiorca przeprowadza też pełne procedury związane z zatwierdzeniem projektu budowlanego placówki w zakresie przepisów przeciwpożarowych i sanitarno-epidemiologicznych.

Doświadczony projektant jest w stanie stworzyć projekt przedszkola, który stanie się miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa i wspierającym działania uczniów. Budynek musi spełniać założenia uprawniające do przebywania w jego wnętrzu dzieci i wydawania im posiłków. Znaczenie mają odpowiednie wymiary pomieszczeń i podłóg. Konieczne jest także zapewnienie każdemu uczniowi co najmniej dwóch metrów kwadratowych powierzchni na sali przedszkolnej oraz zadbanie o adekwatne nasłonecznienie pomieszczeń i utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzach.