Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty

Dom Kultury w Rzgowie

Inwestor: Gmina Rzgów

Przedmiot opracowania: Budowa Domu Kultury przy ul. Szkolnej 5

Dom Kultury w Rzgowie zaprojektowano na rzucie litery „L”. Ze względu na planowany sposób użytkowania budynek zaprojektowano z podziałem na dwie części:
1) Skrzydło zachodnie - praca codzienna.
2) Skrzydło wschodnie - wystawienniczo – widowiskowe.
W skrzydle zachodnim zaprojektowano na parterze pom. techniczne, salę muzyczną, salę spotkań, bibliotekę, pom. socjalne, toalety, pom. gospodarcze oraz klatkę schodową. Na I piętrze zaprojektowano pom. biurowe, sale plastyczne oraz toalety. Skrzydło wschodnie Domu Kultury w Rzgowie zaprojektowano jako parterowe w części południowej, a w części północnej 2 kondygnacyjne. Ta część budynku pełnić będzie funkcję
reprezentacyjną. Zaprojektowano w niej teatr zawierający widownię mobilną, scenę, zaplecze sceniczne z garderobami oraz otwarte, wysokie foyer z antresolą pełniące również funkcję wystawienniczą.Bryła budynku została tak zaprojektowana, aby wyraźnie sygnalizować o zlokalizowanych w jej wnętrzu funkcjach.
Zachodnia część budynku projektu domu kultury o architekturze spokojnej i stonowanej z delikatnym rozrzeźbieniem. Natomiast skrzydło wschodnie zostało zaprojektowane z elewacją o zdecydowanych wertykalnych kierunkach z materiałów szlachetnych i naturalnych (kamień, szkło) w układzie naprzemiennym. Linia elewacji wschodniej jest rytmicznie i głęboko łamana, nawiązującej do szeregu książek ułożonych na półce. Projektowana bryła sceny ze względu na technologię jest wyższa od pozostałej części budynku. Na dachu nad foyer oraz nad korytarzem przy bibliotece zaprojektowano świetliki. Projektowana architektura Domu Kultury w Rzgowie w sposób harmoniczny nawiązuje do istniejącej hali sportowej i wkomponowuje się w zabudowę otoczenia, uporządkowując przestrzeń. Całość mieści się na ponad 2.440 mkw.