Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty

Projekt Przedszkola przy SP nr 7 w Wołominie

Projekt przedszkola w Wołominie przy Szkole Podstawowej nr 7 przeznaczony jest dla maksymalnie 192 dzieci. Składa się z 8 oddziałów przedszkolnych, każdy po maksymalnie 24 dzieci. W skład oddziału wchodzi sala zabaw oraz ustęp z natryskiem. Cześć oddziałów posiada zaplecze (oddział I, II, V, VI, VII). Ustępy na parterze, II piętrze VI, VII zaprojektowano jako wspólne dla dwóch sąsiadujących oddziałów przedszkolnych. Ustęp V na I piętrze zaprojektowano jako wspólne dla oddziału przedszkolnego oraz sali gimnastyki korekcyjnej.

Na potrzeby organizacji imprez okolicznościowych na II piętrze pomiędzy salą przedszkolną, a salą gimnastyczną zaprojektowano manualną ścianę mobilną rozsuwaną.

Na parterze w północnej części budynku przedszkola przewidziano pomieszczenie przygotowywania posiłków wraz z magazynem wózków, zmywalnię, węzeł cieplny. Posiłki dostarczane są przez kuchnię pobliskiej szkoły.

Założono podawanie trzech posiłków dziennie (śniadania, obiady i podwieczorek) dla 192 dzieci. Dzieci posiłki spożywają w salach zabaw.

Dodatkowo w budynku zaprojektowano szatnię, pokój dyrektora/ konferencyjny, pokój logopedy/ psychologa, pokój socjalny z szatnią, salę gimnastyczną z zapleczem, salę gimnastyki korekcyjnej z zapleczem, pomieszczenia gospodarcze, toalety dla niepełnosprawnych oraz niezbędną komunikację.

Projekt przedszkola zakładał budynek 3-kondygnacyjny niepodpiwniczony na planie prostokąta o wymiarach 17,70 x 24,60 m. Dach kopertowy o kącie nachylenia połaci 150. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej, murowany, przykryty dachem o konstrukcji drewnianej.

Wejście główne zaprojektowano w zachodniej części budynku. Dodatkowo  z budynku przewidziano wyjście ewakuacyjne z szatni od strony wschodniej oraz od północy wejście do przedsionku pomieszczenia przygotowywania posiłków, zmywalni i węzła cieplnego. Od strony południowej przedszkola zaprojektowano dwa wyjścia na taras z oddziałów przedszkolnych.