Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty

Projekt przedszkola w Mosinie

Inwestycja polega na przebudowie oraz rozbudowie przedszkola nr 3 w Mosinie, przy ul. Topolowej. 

Projekt przedszkola zakłada przedszkole dla maksymalnie 100 dzieci oraz około 13 osób personelu, składające się z 4 oddziałów. W skład każdego oddziału wchodzi sala zabaw z jadalnią, ustęp z natryskiem oraz magazyn podręczny. W okolicach głównego wejścia do budynku zaprojektowano szatnię oraz pokój nauczycielski. W północnej części obiektu przewidziano kuchnię z zapleczem.

Projekt przedszkola w Mosinie zakłada również realizację 2 oddziałów żłobka dla maksymalnie 30 dzieci i około 7 osób personelu oraz rozbudowę przedszkola o salę zajęć ruchowych, salę zajęć sensorycznych oraz część administracyjną. Projekt żłobka obejmie m.in.: 2 sale zabaw z jadalniami, sypialnię, ustęp z natryskiem oraz kuchnię mleczna z zapleczem. W okolicach wejścia do żłobka zaprojektowano szatnię z wózkownią.

Oprócz tego w projekcie przewiduje pomieszczenia techniczne, gospodarcze, magazynowe, higieniczno-sanitarne oraz niezbędną komunikację.

Projekt przedszkola zakłada rozbiórkę istniejącego budynku przedszkola, które koliduje z projektowaną w tym etapie rozbudową przedszkola powstałego w etapie I.

Przedszkole będzie budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym o nieregularnym kształcie, który można wpisać w prostokąt o wymiarach 43,68 x 55,11 m z wejściem głównym od strony północnej. Dach wielospadowy o kącie nachylenia połaci od 22,2% do 26,8% (12,50, 14,30 i 150).

Układ budynku pozwala zapewnić odpowiednie naturalne oświetlenie wszystkich pomieszczeń przedszkola przeznaczonych na pobyt ludzi. Pomieszczenia będą dobrze doświetlone światłem naturalnym przez okna w ścianach zewnętrznych oraz pośrednio wewnętrznych, a także przez świetliki dachowe.

Budynek przekryty stropem gęstożebrowym na belkach sprężonych oraz stropem ze strunobetonowych płyt kanałowych.

Wejścia główne do przedszkola i do części żłobkowej zaprojektowano w północnej części budynku. Dodatkowo z budynku przewidziano 8 wyjść ewakuacyjnych oraz wejścia do zmywalni, pom. na odpadki, ustępu, pomieszczenia konserwatora oraz kotłowni.

Projekt przedszkola oraz kolorystka budynków nawiązuje do istniejących obiektów sąsiadujących, wpisując się w architekturę otoczenia – akcenty kolorystyczne w pastelowych odcieniach zieleni, żółci, niebieskiego i różowego podkreślają funkcję obiektu.