Biuro projektowe EKOBUD
e-mail ikona

biuro@ekobud.net.pl

godziny otwarcia ikona

Pn - Pt 7:00 - 15:00

menu ikona

Projekty

Szkoła w Bielanach Wrocławskich

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa budynku Szkoły w Bielanach Wrocławskich, gmina Kobierzyce.

Projektowany budynek rozbudowy szkoły w Bielanach Wrocławskich swoim kształtem, wysokością oraz formą dostosowany jest do historycznej kompozycji przestrzennej, otoczenia i krajobrazu. Projekt budynku szkoły  nawiązuje do historycznej zabudowy skalą oraz bryłą obiektu, obiekt zaprojektowany został na planie prostokąta, 4 – kondygnacyjny, istniejący budynek spichlerza to budynek 3-kondygnacyjny z poddaszem. Na elewacji układ fasad tworzy pionowe pasy nawiązując do układu otworów w historycznym budynku. W projektowanych elewacjach zastosowano stonowaną kolorystykę odnoszącą się do istniejącego budynku jasnobeżowe tynki oraz okładziny elewacyjne z cegły.

Obiekt będzie pełnił funkcję użyteczności publicznej – oświaty i szkolnictwa oraz sportu. Nowoprojektowany budynek połączony zostanie dwoma łącznikami z budynkiem istniejącej szkoły. Będzie on funkcjonalnie podzielony na dwie części – część szkolną oraz sportową. Część szkolna to w większości budynek czterokondygnacyjny, na fragmencie parterowy, niepodpiwniczony, przekryty stropodachem. Część sportowa to budynek parterowy, niepodpiwniczony, przekryty stropodachem. Sala sportowa przekryta dachem z dźwigarów kratowych z drewna litego. Główne wejście zlokalizowano od strony północno-wschodniej.

W części szkolnej na parterze od strony północno – wschodniej zaprojektowano dwie szatnie, gabinet ratownika medycznego, portiernię oraz hol wejściowy. W części centralnej zlokalizowano pomieszczenia nie wymagające bezpośredniego doświetlenia światłem dziennym takie jak: toalety ogólnodostępne, magazyny sali sportowej, pomieszczenie dla matki z dzieckiem, magazyn środków czystości, pomieszczenie porządkowe, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenie techniczne, pomieszczenie socjalne oraz sklepik. W części południowo – zachodniej zaprojektowano część administracyjną: sekretariat, gabinet dyrektora, gabinet wice dyrektora oraz bibliotekę. W części wschodnio – południowej znajdować się będą dwie sale konsumpcyjne oraz kuchnia z zapleczem.

Na I piętrze zaprojektowano 4 sale dydaktyczne, pracownię plastyczną oraz dwie pracownie informatyczne. Ponadto na I piętrze zlokalizowano pokój nauczycielski z pomieszczeniem socjalnym, pomieszczenie do pracy nauczycieli (pomieszczenie, w którym będą mogli przygotowywać się do zajęć), pomieszczenie pedagoga/psychologa oraz pomieszczenie do terapii. Na II piętrze mieścić się będą 7 sal dydaktycznych oraz pracownię chemiczną, fizyczną, plastyczną oraz toalety ogólnodostępne.

Na III piętrze zaprojektowano 10 sal dydaktycznych oraz toalety ogólnodostępne.
 

W części sportowej zaprojektowano salę sportową, mniejszą salę ćwiczeń, zaplecze szatniowo – sanitarne, pomieszczenie nauczyciela w-f oraz toalety ogólnodostępne.

Sprawdź inne projekty  zrealizowane przez nasze biuro projektowe.